Йога БКС Айенгара в Одессе

Оксана Богуш (Junior Intermediate 1)

Проблеми, які вирішує йога Айєнгара

БІЛЬ В СПИНІ

Йога Айєнгара - один і найдієвіших методів при проблемах з хребтом. Завдяки відмінній рисі методу – ретельному вирівнюванню та усвідомленості – усуваються не наслідки, а причини проблем. У загальних класах на йозі Айєнгара учнів вчать правильно вибудовувати тіло у просторі, що збільшує терапевтичний ефект від занять. Працюючи певним чином, ви навчитеся розташовувати кістки тіла щодо один одного таким чином, що всі суглоби будуть у нейтральному положенні. З них забереться зайве навантаження і суглоби отримають бажаний простір, свободу, а отже, і здоров'я. Також вас навчать правильно працювати руками та ногами, частинами тіла, які безпосередньо «відповідальні» за стан хребта. У «Йога-сутрах», класичній праці з йоги ноги та руки відносять до кармендрій, органів дії. І тонка, глибока і гармонійна робота з ними дає приголомшливі результати: йде біль у попереково-крижовому, грудному та шийному відділі хребта.

 

 ГІНЕКОЛОГІЧНІ РОЗЛАДИ

Саме Гіта Айєнгар, дочка знаменитого Гуруджі, першою почала приділяти увагу особливостям жіночої практики. Вони виділила найбільш корисні для жінок пози та дихальні техніки, розробила їх послідовності. Багато років займаючись цією темою, спостерігаючи і вивчаючи природу жінки, вона допомогла їм позбавитися багатьох захворювань (або хоча б полегшити їх перебіг), і зберегти міцне здоров'я на довгі роки. Йога Айєнгара успішно працює з такими проблемами, як менструальні розлади, міоми, полікістоз, безпліддя. Якщо у вас є серйозні проблеми з жіночим здоров'ям, обов'язково відвідуйте так звані «Жіночі класи», де даються спеціальні послідовності асан та пранаям. І, найголовніше, унікальні інструкції, тонка та водночас зрозуміла робота над зміцненням жіночого здоров'я.

 

ПРОБЛЕМЫ З СУГЛОБАМИ

Йога Айєнгара ефективна при артрозах та артритах, завдяки декільком особливостям методу:
- грамотне вирівнювання в асанах, що дозволяє створити в суглобах простір і знімає з них навантаження;
- використання допоміжних матеріалів, які допомагають виконати позу коректно та з урахуванням особистих особливостей учня;
- спеціальні терапевтичні програми для хребта, колін, плечей, ліктів.
Такі заняття будуються за принципом: розслаблення, витягування, зміцнення та знову розслаблення.

 

НИЗЬКИЙ ІМУНІТЕТ

У йозі Айєнгара особлива увага приділяється позам йоги та пранаямам, які зміцнюють імунітет. В першу чергу - це перевернені асани, тобто ті пози, де таз і ноги знаходяться вище голови і пози, що відновлюють. Завдяки регулярній та коректній практиці цих асан органи імунної системи отримують необхідну стимуляцію та харчування, а також розслаблюється та відновлюється нервова система. Адже не секрет, що найчастіше саме стреси провокують ослаблення імунітету. Практика йоги Айєнгара допоможе відновити порушений баланс нервової та імунної систем, а також підвищить стійкість організму до негативного впливу навколишнього середовища.

 

ПОСТУРАЛЬНІ ЖИРОВІ ВІДКЛАДЖЕННЯ

Постуральні жирові відкладення виникають внаслідок неправильної постави. Жодні дієти та фітнес не здатні з ними впоратися. Займіться йогою Айєнгара, вона виправить поставу, зміцнить і правильно вибудує м'язи спини та жирові відкладення на талії, стегнах, руках підуть!